סביר להניח שאין צורך להציג את אחד הכלים המשמעותיים שעומדים היום לרשותנו בכל הקשור להגנה על הרכב. יחד עם זאת, רגע לפני שנבין מה עשוי להוביל לתקלות שונות בקודן ואיך מטפלים בהן, כדאי שניזכר בסיבות שלשמן המערכת קיימת מלכתחילה. אם נניח בצד את דרישותיה של חברת הביטוח, שלרוב מחייבת את הנהגים להתקין קודן לרכב כדי להקטין במידת האפשר את סכנת הגניבה, הרי שיש לקודן מטרה חשובה אחרת, והיא לספק הגנה מרבית. מאחר ואנחנו לא חיים בעולם אוטופי אנחנו מבינים היטב שישנם כיום לא מעט פורצים וגנבי מכוניות שישמחו לעוט על ההזדמנות להיעלם עם רכב חדש ויפה, וגם עם רכב קצת פחות יפה  (ולא מאוד חדש) אם יהיה זה פשוט לגנוב אותו. עם קוד סודי יהיה לכם קל יותר להגן על הרכב, ולגנב יהיה יותר קשה לגנוב אותו. השאלה מה עושים במצב שבו הקודן לרכב לא מגיב.

התקלה שתשאיר אתכם במקום

כאשר קודן לרכב לא מגיב, הבעיה המהותית עוד יותר היא שגם הרכב עצמו לא מגיב. זאת משום שהמערכת מוגדרת בצורה חכמה למדי, וכל הקשת קוד שגוי (או אי הקשת קוד כלל) תשבית את המערכות. אז נכון, אם נמצא אצלכם ברכב גורם עוין שמעוניין לברוח עם המכונית, טוב לדעת שהיא מושבתת. מצד שני, אם אתם בדרך לפגישה ויש לכם קודן לרכב שלא מגיב, אתם בבעיה חמורה. הצעד הראשון שיעזור לכם לצמצם את הסיכון הזה כולל בחירת קודן איכותי ומתקין מקצועי, או במילים אחרות – מנעולן רכב מיומן ומנוסה יהיה האדם הנכון למשימה. עם הידע שלו, עם הניסיון וגם עם ההיכרות בשטח, הוא יוכל להמליץ על קודן מצוין ולבצע התקנה מדויקת שתחסוך מכם כאבי ראש רבים ולא מעט עלויות.

זיהוי תקלות קודן

אז מה עושים כאשר קודן לרכב לא מגיב? לפני הכל, מזמינים בעל מקצוע. אתם יכולים לנסות לזהות את הבעיה בעצמכם, לנסות לפרק את המערכת בעצמכם או להתמודד עם התקלה – אבל אתם גם עשויים להסב נזק. אם המערכת משפיעה על תקינות הרכב ועל מערכת החשמל, כל נזק שתגרמו עשוי להוביל לנזקים חמורים יותר, שהתיקון שלהם יעלה לכם הרבה יותר. כדי להימנע מכך, היעזרו מראש בבעל מקצוע, הזמינו מנעולן רכב מיומן, ואל תנסו להיות גיבורים ואמיצים. לטובתכם, ובעיקר לטובת המכונית המפנקת שלכם.

טיפים לבחירת מנעולן רכב

במצב שבו קודן לרכב לא עובד, מנעולן רכב הוא ללא ספק האדם הנכון בזמן הנכון, אבל איפה מוצאים אותו? התשובה לשאלה הזו מתחילה תמיד בסקר קצר, גם בקרב המכרים שלכם וגם באינטרנט. חפשו אנשי מקצוע שיש להם ותק, שכן יש לוותק הזה משמעות אדירה ביכולת לזהות בעיות, בהיכרות עם סוגים שונים של קודנים, ובמתן פתרונות נכונים וטובים. אל תהססו לשאול את המנעולן שלפניכם האם והיכן למד, ובמידת האפשר בקשו לראות גם אישור שיעיד על הכשרתו המקצועית. זה בוודאי לא יפתיע אתכם לדעת שישנם כמה וכמה שרלטנים שישמחו לגבות מכם סכום כסף לא מבוטל מבלי לספק תוצאה טובה באמת. ככל שתשמרו על עצמכם ועל הרכב שלכם תוכלו להיות בטוחים שאתם מפקידים את כלי התחבורה המשמעותי כל כך בידיים טובות.