המכונית החדשה עוד רגע אצלכם, עם מפתח נוצץ והמון תכניות מסעירות. עם זאת, רגע לפני שאתם נעלמים במושב הנהג ודוהרים לעבר הרי הצפון, לחופשה מפנקת עם כל המשפחה, רצוי שתוודאו שאתם דואגים לרכב שלכם כמו שצריך. הדאגה הזו כוללת, בין היתר, גם פוליסת ביטוח ואמצעי בטיחות שונים. למעשה, בין שני המרכיבים הללו יש לא פעם קשר הדוק, שכן חברות הביטוח דורשות במקרים רבים התקנת קודן שיבטיח שאתם עושים את המרב כדי להגן על הרכב ולהימנע מגניבתו. אם כן, רגע לפני שאתם בודקים הצעות מחיר לרכישת קודן לרכב כולל התקנה, כדאי שתכירו את האפשרויות שלפניכם וגם תדעו איך לבחור את האדם הנכון לביצוע המשימה המורכבת כל כך.

קודנים אפשריים

באופן כללי, ישנם סוגים שונים של קודנים המאושרים על ידי חברות הביטוח, וכדאי שתוודאו מראש שהקודן שאתם עומדים לרכוש אכן מוכר על ידי הביטוח. אחת האפשרויות שעומדת לרשותכם היא התקנת קודן שלדג שמנתק את הסטרטר או את מערכת ההצתה של הרכב, קודן של רב בריח שמוצע כיום במגוון דגמים, עלוקה שמסוגלת לשבש את יכולת ההתנעה של הרכב וכך מונעת גניבות, וקודנים של חברות אחרות שמונעות התנעה של הרכב ללא קוד סודי, או עם קוד סודי שגוי. לאחר שתקבלו החלטה תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע ולקבל הצעות מחיר על קודן רכב כולל התקנה.

התקנה עצמית או מקצועית

לאחר שתבחרו את סוג הקודן המועדף עליכם תוכלו להמשיך לשלב הבא – הוא שלב ההתקנה. בנקודה הזו ישנם לא מעט נהגים שבוחרים לחסוך את העלות ולהתקין את המערכת בעצמם. אם יש לכם ניסיון בתחום ואתם יודעים להתקין קודן בצורה מדויקת ואיכותית, בלי להסב כל נזק, נפלא. אם אין לכם ניסיון או היכרות עם מערכת החשמל של המכונית שלכם, מומלץ בחום להתרחק ולהשאיר את העבודה למקצוענים. חיבור לא נכון של הקודן או כל טעות קטנה בדרך עשויים להתברר כיקרים מאוד. אם אתם לא רוצים להשבית את המכונית עוד לפני שזכיתם ליהנות ממנה, ואם אתם מעדיפים להימנע מביקור ראשון במוסך או מעלות גבוהה על תיקון (או החלפה) רצוי שתפנו לגורם מנוסה שיידע לעשות את העבודה בצורה הרבה יותר טובה.

בחירת מנעולן איכותי

איכות ואמינות הם שני נושאים מרכזיים שבהם כדאי לכם להתמקד כשאתם מחפשים מנעולן רכב מיומן שיטפל במכונית שלכם. כדי להימנע מטעויות, לצמצם נזקים ובעיקר כדי להבטיח שהרכב יהיה מוגן באמת, בעל מקצוע שמכיר את העבודה, מתמצא בסוגי קודנים ויודע לבצע התקנה מדויקת על הצד הטוב ביותר, הוא האדם שתרצו להפקיד בידיו אחריות כבדה כל כך. נכון, התקציב הוא שיקול משמעותי, אבל במקרים מהסוג הזה נכונה האמירה שהזול הוא בסופו של דבר יקר. אם תחסכו בעלויות ותבחרו בקודן פשוט או במנעולן זול ולא איכותי אתם עשויים למצוא את עצמכם תוך זמן קצר עם קודן תקול, עם רכב שמסרב להתניע ובעיקר עם חוסר יכולת להמשיך בשגרה שלכם.