כמעט כל מכונית שחונה ברחוב שבו אתם גרים, או חולפת על פניכם בדרך למשרד, מצוידת במערכת הגנה כלשהיא, וברובן המוחלט המערכת הזו תכלול גם קודן. כך, עם מכשיר קטן שמותקן לא רחוק מההגה או מגיר ההילוכים, ניתן לגונן על המכונית ולמנוע את גניבתה בהיעדר קוד אישי. עם הקוד הסודי אנחנו מרגישים בטוחים יותר, ואנחנו בעיקר יודעים שגם אם פורץ יצליחו במשימתו לחדור אל המכונית, יהיה לו עוד יותר קשה להיעלם איתה לעבר האופק. הבעיה היא שבמקרים שונים עשויות להיווצר תקלות שיקשו גם עלינו, הנהגים, ובמצבים הללו נדרשים שירותיו של מנעולן רכב מנוסה, לצורך ניטרול הקודן לרכב. השאלה היא האם זה באמת הצעד הנכון, ומתי כדאי לנקוט בו?

ניטרול קודן שחוק

שחיקה ובלאי מאפיינים לא מעט מכשירים ומערכות, לרבות מוצרים טכנולוגיים כמו מחשבים, מדפסות או טלפונים סלולריים. בכלל זה ניתן למנות גם את הקודן, שמטבעו נשחק אף הוא לאורך הדרך. כך נוצרות תקלות שונות שבסופו של דבר מקשות עלינו להתניע את הרכב. המקשים עלולים שלא להגיב, החיבורים נעשים רופפים וגם המקלדת עשויה להשתבש. הבעיה החמורה עוד יותר היא שבעיות אלו צצות לא פעם דווקא כשאתם ממהרים למשרד, לבית הספר של הילד או לאירוע משפחתי, כך שאין לכם את הפנאי לבחור קודן חלופי ולהתקין אותו מחדש. אם כן, בשלב הזה – ולפחות באופן זמני- ניטרול קודן לרכב יכול להיות פתרון חכם הרבה יותר, והוא יאפשר לכם להתנייד ולהמשיך בשגרה, ולטפל בבעיה לעומקה במועד מאוחר יותר, שבו תהיו זמינים ופנויים לכך.

כך תבצעו ניטרול קודן לרכב

אם אתם תקועים בגלל קודן תקול, ומשתוקקים לחזור לכביש ולהמשיך בלוח הזמנים הצפוף שמצפה לכם, ניטרול קודן לרכב הוא הפתרון היעיל, כאמור. כדי לבצע ניטרול קודן בצורה נכונה, מבלי להסב כל נזק נלווה גם למערכת החשמל של הרכב, מומלץ להיעזר בשירותיו של מנעולן רכב בלבד, ולהימנע מניסיונות להפגין אומץ וכישורים שעשויים להוביל לנזקים הרבה יותר מאשר לתועלת. זוהי נקודה קריטית, משום שקודן מתחבר למערכת החשמל ברכב, וכל ניטרול או ניתוק שמתבצע באופן לא מקצועי ועל ידי אדם שאיננו מנוסה או בקיא בפרטים הקטנים, עשוי להוביל לתקלות חמורות יותר. כך אתם עשויים אולי להשבית את המערכת בהצלחה – אבל גם הרכב שלכם יסרב להתניע, וזו בהחלט לא המטרה שלכם.

בחירת מנעולן רכב אמין

אם המטרה שלכם היא ניטרול קודן לרכב, ואם אתם רוצים לוודא ששינויים ותיקונים במערכת לא יפגעו בתפקוד הרכב, עצרו והתייעצו עם גורם מקצועי. חברים ובני משפחה יכולים להיות ממליצים מצוינים, ובהחלט כדאי להיוועץ בהם, אבל גם האינטרנט הוא מקור מידע מצוין. ערכו סקר קצר, בדקו את אנשי המקצוע הקיימים, קראו אודותיהם ולמדו האם הם אכן מומלצים ומתאימים לכם. רצוי שתקיימו גם שיחה קצרה עם המנעולן לפני שתמסרו לו את הכתובת שבה אתם נמצאים, ולו רק כדי להתרשם בעצמכם ולשאול שאלות חשובות בנוגע להכשרה, לידע ולניסיון שלו. ניטרול קודן לרכב, כמו גם התקנה, החלפה או ניתוק, כל אלה חייבים להתבצע רק על ידי גורם מקצועי, ואין שום סיבה שתתפשרו על שרלטנים.