חלום המכונית החדשה שלכם הוגשם, ובעוד רגע תקבלו לידכם את המפתח לחבר החדש שלכם, זה שבזכותו תגיעו למשרד בזמן, תסיעו את הילדים לחוגים וגם תצאו לחופשות מפנקות ברחבי הארץ. עם זאת, רגע לפני שאתם חוגרים את חגורת הבטיחות ויוצאים לנסיעה הראשונה שלכם, כדאי שתוודאו שהרכב הנוצץ שלכם מוגן – גם בזמן שאתם לא ממש נמצאים לידו. אזעקה לרכב היא דרך טובה בהחלט, אבל התקנת קודן לרכב חשובה לא פחות מכך.

מה הוא קודן?

לפני הכל, חשוב שנבין מה הוא בעצם הקודן המפורסם שמככב בחלק ניכר מהרכבים בישראל, ובעולם בכלל. בפשטות מדובר במכשיר קטן שמותקן ברכב ומונע מאיתנו את היכולת להתניע ללא הקשת קוד סודי שנקבע מראש. הקוד הזה יכלול לרוב 4 עד 6 ספרות, והוא פתרון מצוין שמקטין משמעותית את הסיכוי לפריצה לרכב. אלא שלצורך התקנת קודן לרכב מומלץ מאוד להיעזר במנעולן מקצועי ומיומן, שיודע מה הוא עושה – ועושה זאת על הצד הטוב ביותר. זוהי נקודה חשובה, שכן אם המטרה היא להגן על המכונית היקרה מפני גניבה, התקנת קודן לרכב באופן לא מקצועי עשויה להחטיא את המטרה, ולא להשיג אותה.

חשיבות ההתקנה המקצועית

התקנת קודן לרכב, בין אם היא נועדה לספק את חברת הביטוח שמחייבת קודן ובין אם נועדה להרגיע אתכם כשאתם ישנים בלילה, חשוב שתתבצע על ידי גורם מקצועי. אם תערכו חיפוש קצר באינטרנט ייתכן שתגלו מדריכים שונים שילמדו אתכם איך לבצע התקנת קודן לרכב באופן עצמאי, אבל האמת היא שעדיף להתרחק מהמדריכים הללו. הסיבה העיקרית לכך היא שתהליך ההתקנה משפיע במידה רבה על תקינות הרכב ועל היכולת שלו להתניע. צעד שגוי או התקנה לקויה עשויים להוביל למצב לא מאוד נעים שבו הרכב החדש פשוט מסרב להגיב לסיבוב המפתח. במקרה של תקלה כזו תזדקקו ממילא לשירותיו של מנעולן רכב מקצועי, כך שרצוי לחסוך את עוגמת הנפש וגם את העלויות הגבוהות – ולפנות לגורם מוסמך ומיומן.

טיפול בתקלות

מנעולן רכב הוא, כאמור, הגורם האידאלי להתקנת קודן במכונית החדשה שלכם. אם אתם מרוצים מהשירות שקיבלתם, אם הרגשתם שלפניכם בעל מקצוע אמין ואדיב, ואם אתם מרגישים שהרכב שלכם בידיים טובות, זכרו אותו היטב בסיטואציות שעשויות להתרחש, בהן תחול תקלה כלשהי במערכת. תקלות בקודן עלולות בהחלט להתרחש, והן גם לא קשורות לתהליך התקנה לקוי. כך אתם עשויים לשכוח לאורך הדרך מה היה הקוד הסודי שלכם (מצב שבו תידרשו לאפס את הקוד כדי לצאת לדרך), או לחלופין, תקלות שונות במערכת החשמל של הרכב עשויות להוביל לתקלות גם בקודן עצמו. גם כאן רצוי שלא תנסו להפגין כישורים שלא למדתם בקורס מקצועי, בעיקר לטובת כלי התחבורה המרכזי שלכם. בדיוק בשביל זה קיימים אנשי המקצוע.

האפשרויות שלכם

באופן כללי, ועוד לפני שתפנו לגורם מקצועי שיסייע לכם בהתקנת קודן לרכב, רצוי שתכירו את האפשרויות שלכם. ישנם כיום סוגי קודנים שונים, אשר רק בחלקם מאושרים על ידי חברות הביטוח. קודן של רב בריח הוא דוגמה טובה לדגם מאושר, כמו גם מערכות מיגון שמשבשות את תנועת הרכב (אידאלי נגד גניבות), קודנים של סילבר ליין או של ERM ועוד. אם אתם מתלבטים תוכלו להתייעץ גם עם מנעולן רכב מנוסה שמכיר את הדגמים השונים ויידע להמליץ על הפתרון הטוב ביותר עבורכם.